18: Václav Staněk / Vasky – po přestěhování do Prahy jsem spal v kanceláři na matraci, dnes vyrobíme 400 párů bot denně

Dobrý den přátelé,

vítám vás u dalšího dílu podcastu Vlastní cestou.
Můj dnešní host začínal podnikat v neobvykle brzkém věku. Dokonce si troufnu říct, že já v jeho letech řešil jedinou věc, a to, jestli se půjdu bavit o víkendu jenom v pátek anebo mi z brigády zůstanou peníze i na sobotu.
Vaška Staňka, kterému je dnes 23 let, bude většina z Vás znát spíše pod názvem jeho firmy Vasky. Vašek začínal podnikat ve svých necelých 18 letech, pochází ze Zlína, takže možná vás nepřekvapí že oprášil tradici obuvnictví, která v tomto městě bezesporu je. Jeho otec dokonce ve stejném oboru již podnikal. Zdálo by se, že to bude mít Vašek na začátku svého podnikaní lehčí, opak je ale pravdou, otec mu podnikání rozmlouval. Vašek rozjel v roce 2016 firmu s vkladem 30 tisíc Kč, dnes jeho firma Vasky vyrobí denně 400 párů bot. Z tohoto rozhovoru je cítit houževnatost, obrovský focus na výsledek, odhodlání a hlavně vytrvalost. Dnes má Vašek již 5 firem. 
Tento rozhovor je v letošním roce poslední, rád bych vám poděkoval že podcast Vlastní cestou posloucháte, moc si toho vážím. Budu se snažit, aby to bylo v příštím roce po všech stránkách lepší, děkuju a přeju klidné vánoce a dobrý poslech.