Můj příběh

 • Po maturitě do USA

  Jmenuju se Ondra Chalupník. Po maturitě na střední hotelové škole jsem odletěl na rok do USA, konkrétně do Pittsburghu, kde jsem pracoval 7 dní v týdnu. Myslel jsem si, že žiju „Americkej sen“…nežil. Za celou dobu jsem si neušetřil víc než 5 tisíc USD a kvůli své lenosti a hlouposti se ani nenaučil jazyk. Jedno se ale povedlo. Poměrně rychle jsem dospěl, daleko od rodiny, přátel a komfortu, ve kterém člověk žije, jsem se musel spolehnout sám na sebe. Tahle životní zkušenost mi dala houževnatost, ze které budu čerpat celý život.

 • Návrat do Česka

  Po návratu do ČR jsem žil dva roky v Praze. Krásné město plné možností, ale ne ideální pro mě, člověka milujícího Pardubice.
  Vrátil jsem se ke svému oboru a začal psát svoje podnikatelské začátky

 • Quentins

  Rok 2012. „Hlavně nebýt zaměstnanej a dělat co mě baví“. Když jsme tehdy otevírali náš podnik jménem Quentins, říkal jsem si něco takového. Záhy přišly úspěchy, kterých bylo první 3 roky plno. Rychle vás v takové situaci napadne, jestli to nejste právě vy, ten s tím patentem na úspěch. Nejste. Po dvou letech šetření jsem si s kamarádem otevřel druhej podnik, když to tady šlo tak snadno, půjde to přeci vždycky. Pohádka skončila. Druhej podnik se otevřel a my byli s kolegou po pár měsících mínus 600 tisíc každý, velmi potřebná zkušenost. Kdo na cestě neupadl si o patentu na úspěch myslí poměrně dost často to, co já kdysi.

 • Backstage barber shop

  V roce 2016 jsem prodal podíl v Quentins a vydal se na novou životní etapu.
  Listopad 2016 vousy, vlasy, kérky, tenhle životní styl mě bavil už dávno předtím, netušil jsem však že mě bude jednou živit.
  Z hobby se stala profese a vznikl Backstage barber shop. Od myšlenky k realizaci vede dlouhá cesta, avšak má smysl, aspoň u nás měla. Společně s dalšími dvěma zakládajícími členy teď fungujeme čtvrtým rokem. Máme 5 křesel a slušnou značku v zádech. Za to děkuju lidem kolem mě a Pardubicím.

 • Roadcafe Pardubice

  2019 začátek roku a částečný návrat do gastra, díky vstupu do Road Cafe Pardubice, za což jsem vděčný společníkovi. Gastro pro mě bude vždy jeden z nejtěžších oborů, všechna čest lidem, kteří se tam dokážou udržet celý život.

 • Podcast Vlastní cestou

  Podcast je podle mě skvělá platforma, kde si sám vybírám obsah, který je mi blízký a dozvím se spoustu zajímavých informací. Sám podcasty poslouchám přibližně 3 roky. Oblíbil jsem si je i díky tomu, že u nich člověk může vykonávat víc činností současně. V tomto podcastu jsem se částečně inspiroval serverem bezfrází, který se svou syrovostí a pravdou odlišuje od všeho ostatního. Mrzí mě, že jsou lidi schopni člověka odsoudit na základě strohého článku, bez toho, aniž by měli potřebné informace. Budu se snažit vám jejich příběhy alespoň zčásti více přiblížit.