Podcasty

33: Dominik Stroukal - zajímá nás při investování na co si dát pozor, aneb proč pořád fungují nabídky rychlého zisku..

Ahoj přátelé,

Vítám vás u dalšího dílu podcastu Vlastní cestou.
Můj dnešní host je člověk, kterého rád poslouchám, inspiruju se a v dost věcech s ním souhlasím. Jsme podobně staří, a to mě vlastně děsí, protože je o parník dál.

Dominika Stroukala, jenž je dnes mým hostem, budete dobře znát, pokud vás baví ekonomie, kryptoměny a podobná témata. 

S Dominikem je těžké se nebavit o věcech, které už xkrát v jiných rozhovorech nezazněli. Dneska je super populárním tématem svět investic, každý vám radí, kde dobře zhodnotit peníze a jak s jistotou vydělat. Je to ale reálný, nebo nám jen někdo šikovně podsouvá know how domněnek. Jedno mají ale všichni podobný, chtějí vydělat hned a bez práce.

V tomhle rozhovoru zazní, na co si dát pozor, nebo jaký schémata podvodu se opakujou.

Člověk s obrovským přehledem, který se tvrdou prací a konstantností dostal tam kde je. Tak bych charakterizoval sympaťáka Dominika Stroukala, člena NERVU – neboli Národní ekonomické rady vlády, to vše v 36 letech.

Hezký poslech

32: Renata Nývltová / CEO Prim - zvládneme i hodinky za 1 mil s diamanty. Ctíme kvalitu nad kvantitou

Ahoj přátelé,

rád bych vás přivítal u dalšího dílu podcastu Vlastní cestou. 
V poslední době se potýkáme s vysokou inflací, pokud nechceme přicházet o peníze, tak máme možnost investovat konzervativně nebo s vysokou volatilitou. Napadlo vás někdy investovat do hodinek? Jaká kategorie investice to vlastně je? Na to nám odpoví můj dnešní host, generální ředitelka společnosti Prim, Renata Nývltová. 
Tato milá dáma šéfuje značce, která má velkou historii. V roce 2016 změnila firma majitele, koupil ji Jaroslav Strnad a jeho Czechoslovak Group. Jaká je vize firmy pod vedením Renaty Nývltové? Nejen to se dozvíte v tomto rozhovoru.
Hezký poslech

31: Martin Feix / Girls Without Clothes - perfektní marketing je důležitější než kvalita produktu

Ahoj přátelé, 
na začátku podnikání stojí vždy určitá ambice, která nás ženy kupředu. Ať už je ten primární cíl cokoliv, tak se někdy stane, že to po čase přestáváme mít pevně ve vlastních rukou. 

Můj dnešní hostitel se jmenuje Martin Feix. Pokud znáte značku oblečení a dnes už love brand Girls Without Clothes, znáte nejpíš i Martina. Pokud ne, tak věř, že tenhle příběh stojí za poslech. 

Martin začínal v roce 2013, značka velmi dobře funguje a rok od roku se víc a víc prodává, jenže větší výnosy rovná se větší náklady. Náklady jsou dnes 1,8 mil měsíčně. Znamená to ale opravdu obrovský zisk nebo problém? Tohle a spousty zajímavých zkušeností uslyšíte přímo v rozhovoru 
Hezký poslech! 
Ondra

30: Z vypůjčených 3mil vytvořil aktiva 3,5mld. Rád bych vybudoval vlastní banku, říká Martin Chovanec

Ahoj přátelé
CFIG je finanční skupina Martina Chovance, jenž je dnes mým hostem.

Aktiva finanční skupiny CFIG jsou dnes kolem 1,1 miliardy korun, do začátku svého podnikání si šestatřicetiletý Martin vypůjčil 3miliony korun.

Kolik má dnes jeho skupina zaměstnanců, jestli se dá koupit respekt u lidí, nebo co je jeho hlavní motivací v podnikání, tohle a mnohem víc, to jsou témata která v dnešním rozhovoru probíráme.

Nedávno otevřený Pardubický fotbalový stadion nese jméno CFIG, která sponzoruje například i Pražskou Slavii.

Víc už se ale dozvíte přímo v rozhovoru.
BONUSOVÝ MATERIÁL ZDE: https://herohero.co/ondrachalupnikdnpmcfus
Hezký poslech

29: Generál Pavel - Rusko vnímám jako hlavní hrozbu demokracie od r. 2012, měli mě za blázna.

Ahoj přátelé,
V dnešní epizodě přivítám hosta, který je nyní opravdu aktuálním tématem napříč republikou. Mezi roky 2015 až 2018 působil ve funkci předsedy vojenského výboru NATO, stal se tak prvním zástupcem zemí bývalé Varšavské smlouvy, který nastoupil do nejvyšší vojenské funkce Severoatlantické aliance.
Petra Pavla, mnozí z vás znají lépe spolu s jeho hodností, a to armádní generál. S Petrem nemluvíme o jeho komunistické minulosti, padlo toho v různých rozhovorech již spoustu, bavit se budeme o tématech, které možná neví a nezná velká většina společnosti. Mluvíme například o tom, jak Petr spolu s dobrovolníky zachránil na 5 desítek odříznutých vojáků z konfliktu mezi Srby a Chorvaty, kde jak nám popisuje to v jednu chvíli vypadalo, že se živý nevrátí.
Možná se může zdát, že jsem si Petra vybral kvůli zájmu o jeho osobu v prezidentské kampani, ale není to tak, jak uslyšíte, tak Petr například předvídal Rusko jako největší hrozbu již v roce 2012. Koho budeme v prezidentských volbách volit je naše svobodné rozhodnutí, já pevně doufám že tuhle možnost a demokracii udržíme tak dlouho jak jen to bude možné.
Hezký poslech
BONUSOVÝ MATERIÁL ZDE :
https://herohero.co/ondrachalupnikdnpmcfus

28: Kristýna Dolejšová - pro svůj sen se musíš vzdát spousty věcí

Ahoj, rád bych vás přivítal u dalšího dílu podcastu vlastní cestou. Můj dnešní host se jmenuje Kristýna Dolejšová, blogerka, vítězka soutěže Czech Blog Awards, autorka knihy s názvem – bez filtru.
Kristýnu, jak se dozvíte v podcastu mám možnost znát trochu blíž, vnímám ji hlavně jako člověka, který umí předat dál pozitivní, ale i negativní zkušenost. Velká část mladých lidí se dnes snaží mít dokonalý život, Kristýna ve svém projektu za normální holky, který ji v minulosti zviditelnil poukazovala na iluzi těchto dokonalých životů. Dnes pomáhá ostatním lidem naučit se líp vnímat sama sebe. Bavíme se spolu hodně o vztazích, o klamu sociálních sítích, kterým jsme denně masírovaný. Kristýna má za sebou spoustu úspěšných projektů a já si myslím že o ni ještě hodně uslyšíme. Víc už ale v podcastu.
Hezký poslech.

27: Richard Chlad - otevřená zpověď

Ahoj přátelé, řád bych Vás přivítal u dalšího dílu podcastu vlastní cestou, dnes trochu netradičně nenatáčíme u nás ve studiu, ale přímo u našeho vlastně už staronového hosta, kterým je Richard Chlad. Říká se, že lidi zajímá nejvíc aktuálnost informací a kontroverznost, řekl bych že tu Richard splňuje dostatečně. Byl jsem překvapenej kolik lidí psalo a zopakování tohoto rozhovoru. Dnešní díl bych pojmenoval jednoduše – otevřená zpověď Richarda Chlada, jestli ho máte, nebo nemáte rádi nechám na Vás, každopádně tenhle člověk se nebojí mluvit otevřeně. 
BONUSOVÝ OBSAH NAJDEŠ ZDE – https://herohero.co/ondrachalupnikdnpmcfus
Přeju příjemný poslech

26: Beáta Rajská - vkus si za peníze nekoupíš

Ahoj přátelé,
jsem rád že v dnešním díle můžu přivítat Beátu Rajskou, velmi šarmantní a energickou ženu, ze které mám pocit že ji její práce 100% baví, no a co je vlastně víc?
Beátu Rajskou jste mohli poprvé více registrovat díky České Miss a její spolupráci s Milošem Zapletalem, mladším ročníkům dnes Miss moc nic neříká, ale já si dobře pamatuju, jak jsem tuhle soutěž u televize s celou rodinou sledoval. Dnes je Beáta Rajská dle mého názoru v její branži pojem, poslechněte si, co si myslí o nové generaci návrhářů, jestli je dnes o její řemeslo zájem, jak se my Češi oblékáme, nebo kolik peněz se točí v módě. Beáta mluví o tom, jak jsou velké požadavky ze strany módních značek na mladé modelky a jaké to může mít dopady. V tomto rozhovoru je toho ale mnohem víc, tak příjemný poslech.
BONUSOVÁ VERZE K POSLECHU ZDE – https://herohero.co/ondrachalupnikdnpmcfus

25: Jiří Muller - v profesionálním fotbale je těžké si přiznat že na to nemáte, mluvím s hráči na rovinu

Ahoj přátelé, rád bych vás přivítal u dalšího dílu podcastu Vlastní cestou. Dnes se budeme bavit o sportu, ale tak trochu z jiného úhlu pohledu. Můj dnešní host není sportovec a nemá tak na starosti výsledky, stará se totiž o úplně jiná čísla.
Do dnešního dílu přijal pozvání Jiří Muller. On a jeho společnost ESAM zastupuje profesionální fotbalisty, jeho práce však nekončí jen u samotných hráčů, ale pokračuje i do trenérských řad. Jirka shodou okolností zastupuje, podle mého názoru jednoho z nejlepších Českých fotbalových trenérů současnosti, Jindřicha Trpišovského.
Tento rozhovor, by dle mého názoru, měl slyšet každý rodič, který má ambici prorazit se svým dítětem v profesionálním sportu. Profesionální sport totiž vždy není jen o sportu jako takovém, ale dost často o penězích, odhodlání, splněném snu, a hlavně o spoustě neúspěchů.
Rozhovor s Jirkou byl upřímný a nebál se věci říkat narovinu. Zajímá vás, kolik peněz vás bude stát provoz Českého klubu nebo jestli jsou ty největší fotbalové hvězdy světového formátu taky obyčejní lidé. Pokud ano, tak tento rozhovor doporučuju.
Hezký poslech

24: Jaroslav Pecka - Češi si myslí že definice úspěchu spočívá v co největším počtu odpracovaných hodin

Ahoj přátelé, rád bych vás přivítal u dalšího dílu podcastu vlastní cestou.
myslím že se shodneme na tom, že by se měl každý z nás starat od svoje tělo a zdraví, já osobně si to bohužel vždy uvědomím, až v momentu, kdy jsem buď já, nebo někdo v rodině, či blízkém okolí nemocný. To je moment, kdy vím že bych toho pro sebe měl dělat víc, nebo mi to tělo prostě spočítá. Já jsem odjakživa poměrně dost skeptický vůči fitness trenérům, do dnešního dílu jsem si ale jednoho z nich pozval, přijde mi totiž že tenhle člověk ví, co dělá, Jaroslav Pecka – Online Trenér, kterému pod rukama prošli tisíce klientů má svou práci založenou na evidence bassed přístupu, což jsou podložená vědecká fakta a důkazy. Není to tak další z těch trenérů, který vám zakáže x věcí. S Jardou se bavíme například o tom, jak moc nás ovlivňuje před fyzickou zátěží psychický stres, nebo jak my Češi máme tendenci se pořád chlubit tím kolik trávíme v práci hodin a že vlastně skoro nespíme, jak tohle všechno ovlivňuje kvalitu našeho života, o tom a mnohem více věcech se dozvíte v dnešním díle.
Hezký poslech

23: Karel Kadlec - manažer je zodpovědný do výše svého platu, kdežto když já zkrachuju tak bude 300 lidí nezaměstnaných, říká podnikatel roku a majitel CarTec Group

Ahoj přátelé, do dnešní dílu jsem si pozval vítěze celorepublikové soutěže podnikatel roku, Karla Kadlece.
Tento člověk stojí za značkou CarTec Group, jenž úspěšně prodává BMW, Mini a Rolls-Royce. Karel začínal se čtrnácti zaměstnanci, dnes jich má přes 300, prvních 12 let podnikání měl plat jako řadový zaměstnanec a nevzal si z firmy ani korunu, bavíme se například o tom, jak specifické je prodávat Rolls-Royce, nebo nám Karel zmiňuje úspěch, či neúspěch manažerské akvizice u něj ve firmě na pozici ředitele.
Karel je ostřílený podnikatel a já jsem rád že se s námi podělil o svůj příběh.

 

Hezký poslech

22: Michal YAKSHA Novotný - nejmenší projekty přerostou na primární business, říká multitalent YAKSHA

⚡️Ahoj přátelé,
rád bych vás přivítal u dalšího dílu.
Pokud chcete být v dnešní době úspěšní musíte umět pracovat s obsahem, ať už budujete značku od nuly nebo se nacházíte ve střední fázi businessu, tohle budete určitě řešit. Můj dnešní host je, troufnu si říct, jeden z nejlepších kreativců na tuzemské scéně. Michal Yaksha Novotny, je člověk se kterým chtějí spolupracovat největší brandy na scéně například Mercedes, Bmw, pracuje i pro televizní stanice. Yaksha založil label FCK THEM , což je jeden z nejsledovanějších hudebních kanálů v Evropě. Nově je CEO světového nahrávacího studia DefJam a takhle bych mohl pokračovat dál, osobně ale nejvíc cenním jeho kreativu, má totiž cit pro mediální obsah. Tenhle člověk přemýšlí globálně a tak i vypadá jeho práce. K osobě Michala mě napadá jedno slovo – Multitalent. Bavíme se nejen o jeho úspěších, ale hlavně o tom jestli si lidi uvědomují, že na sociálních sítích pracují a vytváří svoji značku.
Každý úspěch má ale i svoje stinné stránky, úzkost a deprese je jedním z témat, kterým se bohužel nevěnuje tolik pozornost. 
Přeju hezký poslech

21: Filip Turek a Richard Chlad - krev, slzy a pot, nezapomínáme odkud pocházíme, o generaci starší a přesto nejlepší přátelé.

Ahoj přátelé,

dnešní díl je tak trochu speciální, ve studiu se mnou budou dnes 2 hosté, mým dnešním hostem je Filip Turek a Richard Chlad. Pánové jsou nejlepší přátelé, což Filip vysvětluje hned z kraje rozhovoru, dnešní díl je troufnu si říct celkem výživnej, má totiž necelý 3 hodiny, takže doporučuju udělat si pokud možno dostatek času.
Dnes zazní spoustu zajímavých témat, od nákupu nejdražšího auta na světě, po to jestli převálcuje online prodej aut stávající trh, až po to že pánové i přes svůj podnikatelský úspěch nezapomínají odkud pocházejí. Udělejte si pohodlí a užijte si tento speciální díl společně s náma..

20: Richard Chlad - s gangsterama se vždycky domluvím, s politikama nikdy, říká podnikatel a úspěšný automobilový závodník

Ahoj přátelé,

Začátek dnešního příběhu se začal psát ještě před sametovou revolucí, kdy zanedlouho poté přicházejí kontroverzní devadesátky. Nedávno nám to velmi zdařile připomněl stejnojmenný seriál.
Můj dnešní host má k tomuto tématu poměrně dost co říct, začínal tehdy svoji podnikatelskou kariéru. Do dnešního dílu přijal pozvání Richard Chlad, podnikatel, úspěšný automobilový závodník, pro někoho kontroverzní člověk. S Richardem se bavíme o právě zmíněných poměrech v devadesátých letech, o začátku jeho podnikání, nezapomeneme se dostat k závodění, například až k formuli 1. 
Jak je vnímanej úspěch v Česku, tohle všechno prozradí Richard Chlad.
Hezký poslech

19: Marek Holeček - naučit se správně reagovat když je člověk v zoufalé situaci je základ, říká jeden z nejlepších horolezců současnosti

Ahoj přátelé, vítám vás u dalšího dílu podcastu Vlastní cestou.
můj dnešní host je Marek Holeček, alias Maara, kdo sleduje horolezectví tak už dobře ví, pokud ne, tak se sluší dodat, že Maara je v tuhle chvílí jeden z nejlepších horolezců na světě. V roce 2018 a 2020 dostal s parťákem Zdeňkem Hákem ocenění Zlatý cepín, což je obdoba filmového Oskara. Maara a frajeři jemu podobní chodí do extrémních horských podmínek vědomě, a ještě s nadšením. Nechci dělat reklamu, ale na Netflixu je pár skvělých dokumentů, jako je například Meru, kde si uvědomíte, o co tady jde a jaký to má vlastně přesah.  Je fascinující a zároveň trochu šílený poslouchat Maaru, který o těchto zkušenostech vypráví. Maara dělá co ho baví, dokázal udělat v životě rozhodnutí o kterém se bavíme, aby mohl žít život, kterej ho naplňuje. Budu moc rád když mě, nebo kohokoliv z hostů označíte a hodíte na svoje prostituční sítě, jak říká Maara, dostane se to tak i k dalším lidem. Moc děkuju a přeju hezký poslech

18: Václav Staněk / Vasky - po přestěhování do Prahy jsem spal v kanceláři na matraci, dnes vyrábíme 400 párů bot denně

Dobrý den přátelé,
vítám vás u dalšího dílu podcastu Vlastní cestou.
Můj dnešní host začínal podnikat v neobvykle brzkém věku. Dokonce si troufnu říct, že já v jeho letech řešil jedinou věc, a to, jestli se půjdu bavit o víkendu jenom v pátek anebo mi z brigády zůstanou peníze i na sobotu.
Vaška Staňka, kterému je dnes 23 let, bude většina z Vás znát spíše pod názvem jeho firmy Vasky. Vašek začínal podnikat ve svých necelých 18 letech, pochází ze Zlína, takže možná vás nepřekvapí že oprášil tradici obuvnictví, která v tomto městě bezesporu je. Jeho otec dokonce ve stejném oboru již podnikal. Zdálo by se, že to bude mít Vašek na začátku svého podnikaní lehčí, opak je ale pravdou, otec mu podnikání rozmlouval. Vašek rozjel v roce 2016 firmu s vkladem 30 tisíc Kč, dnes jeho firma Vasky vyrobí denně 400 párů bot. Z tohoto rozhovoru je cítit houževnatost, obrovský focus na výsledek, odhodlání a hlavně vytrvalost. Dnes má Vašek již 5 firem. 
Tento rozhovor je v letošním roce poslední, rád bych vám poděkoval že podcast Vlastní cestou posloucháte, moc si toho vážím. Budu se snažit, aby to bylo v příštím roce po všech stránkách lepší, děkuju a přeju klidné vánoce a dobrý poslech.

17: Radovan Vávra - první vyjádření k obvinění v kauze Union banky

Dobrý den přátelé,
Vítám vás u dalšího dílu Podcastu Vlastní cestou, mého dnešního hosta vlastně nemusím tolik představovat, je to mediální hvězda posledních měsíců na českém internetu, když jsem s ním slyšel první rozhovor s klukama z Brocastu, tak ve mně rezonoval ještě dlouho poté, dnes se na každý další rozhovor s ním už těším.
Možná už tušíte, rád bych dnes přivítal Radovana Vávru.
Radovan je vzděláním ekonom, investor, nebo, také člověk, který stál například v čele Komerční banky. Figuroval jako jeden z obviněných managerů při jeho působení v Union bance, byl mu zmražen majetek v hodnotě 35 milionů, na toto téma se, jak sám říká ještě v rozhovoru nevyjadřoval. Vážím si toho, že lidi jako on se snaží předat něco ostatním, ekonomie ještě pořád nezní tolik sexy, ale Radovanovi se daří to pomalu měnit.
Rád bych se ještě zmínil a poděkoval Pardubickému podnikatelskému inkubátoru jménem P-Pink, díky nim mám super zázemí k Podcastům, pokud začínáte podnikat, nebo chcete jenom poradit, nemějte strach je oslovit a navštívit.

15: Miroslav Jonáš - 100% tah na branku

Ahoj přátelé, rád bych Vás přivítal u dalšího dílu podcastu Vlastní cestou.
Dnešní rozhovor bych začal trochu neobvykle, skoro až filozofickou otázkou. Kolik z nás má to štěstí že chodí do práce protože je to opravdu baví, jsem si jist že mého dnešní hosta jeho práce opravdu baví.

– Ač se může zdát Míra Jonáš jakkoliv je kontroverzní osobou, tak mu nelze upřít tah na bránu, ten má podle mě obrovský, chtěl vydělat velké peníze a nezůstal pouze u řečí. Začínal v bussinesech, kterým jak sám říká vůbec nerozumněl, stavebnictví, reality, vzpomenu například MM reality, málokdo v tuzemsku tuto značku dnes nezná. Míra nám říká příběh o tom jak to opravdu jde, když se chce nebo taky o tom, jak rychle prostřelit spoustu peněz. Tohle všechno je doplněné jeho vlastním humorem. Bavil jsem se u rozhovoru a zároveň jsem se snažil něco naučit. Know-how se na potkání nerozdává, Míra se o něj ale nebojí podělit.

14: Jana Peroutková - svoji práci beru jako poslání

Ahoj přátelé, rád bych Vás přivítal u dalšího dílu podcastu Vlastní cestou, musím se přiznat že před natáčením dnešního dílu jsem byl trochu nervózní a to obvykle nebývám. Dnes si se mnou povídal člověk, kterej je za mikrofonem jako doma. Pozvání do dnešního čtrnáctého dílu přijala novinářka a moderátorka Jana Peroutková, od října 2020 ji můžete vídat v hlavní zpravodajské relaci Událostí v České televizi. Po pár minutách jsem naštěstí zjistil že tohle povídání bude příjemné. Jana působí v České televizi od roku 2012, jak sama říká tak tuhle práci bere jako poslání, no a já ji to rozhodně věřím.Bavíme se spolu o tom jak je z mého pohledu náročná práce v televizi, nebo jestli je možné mít v tomto oboru kolem sebe přátelé. Jana je dnes už dvojnásobnou maminkou, její partner je shodou okolností taky poměrně známý sportovec, jde tohle tempo stíhat ve společném životě? Držím Janě palce jak v pracovním tak osobním životě a doufám že ji budeme ještě pěknou řádku let vídat na obrazovce.Závěrem bych vám chtěl poděkovat že podcast Vlastní cestou posloucháte a nově i sledujete na YouTube máme už víc jak 10 tisíc poslechů.

13: Honza Koubek - je budoucnost automobilového průmyslu elektromobilita?

Vítám Vás u dalšího dílu Podcastu Vlastní cestou, jsou témata kdy se my chlapy cítíme automaticky jako profíci, například auta, no a nedávno mě jeden člověk vyvedl z omylu že autům, jako správnej chlap hrozně rozumím. Můj další host je Honza Koubek, člověk, kterého budete znát spíš pod názvem jeho pořadu Meziplyn. Honza si shodou okolností vzal moji sestřenici, takže při diskuzi na nedávné rodinné akci mě rychle vyvedl z omylu jakej jsem v tomhle odvětví odborník. Pokud Vás zajímá elektromobila, to jak se dostat od novinařiny až k tomu mít svůj vlastní pořad na Seznamu, no a nebo vůbec to jestli je v dnešní době auto ještě dobrá investice, tak právě tenhle díl Vás bude bavit, tak jako bavil mě. Auta mám odjakživa rád, třeba jim teď budu díky Honzovi i o trochu více rozumět.

12: Václav Kadlec - nesuď knížku podle obalu

Vítám Vás u dalšího dílu Podcastu Vlastní cestou, víte jak se říká, nesuď knížku podle obalu, tak dnešní rozhovor tohle rčení přesně potvrzuje, můj dnešní host je Venca Kadlec, představte si že přijdete do dospělýho sportu v 16 letech, podepíšete profi smlouvu a vlastně tak přeskočíte část bezstarostnýho mládí, možná si řeknete, proč ne za ty peníze, ale Vašek to rozhodně neměl v životě zadarmo, posuďte sami. V neposlední řadě bych rád zmínil že od tohoto dílu budou rozhovory ve formě videa vycházet vždy i na Youtube.

11: Bratři Čelůstkovi - jeden má za sebou angažmá v nejlepších světových soutěžích, druhý okusil první ligu teprve nedávno, o vzájemné podpoře bratrů, kteří si nedávno zahráli poprvé jako soupeři

V dalším dílu bych rád přivítal bratry Čelůstkovi, pro ty, které tohle jméno neznáte doplním že kluci hrají profesionálně fotbal, a to na té nejvyšší české úrovni. Mladší z bratrů Tomáš nám řekne, jestli se dá finančně zajistit v tuzemské soutěži i mimo nejsilnější fotbalovou trojku. Ondry, který měl možnost zkusit několik světových soutěží včetně Premier legue, se ptám, jak pro něj byla těžká adaptace v zemích, jenž působil. V Turecké lize se pro zajímavost potkal v jednom týmu například se superstar Samuelem Eto’o. Kluci, které mám možnost znát osobně se celou kariéru podporují a je na nich vidět vděčnost za to že mají možnost dělat co je baví, a ještě se tím slušně živit. Důležité téma, které řešíme je, co je u profesionálního sportovce důležitější, jestli je to talent, nebo píle a pracovitost. Myslím si, že kluci mají v tomto ohledu rovnováhu, která je podpořená velmi dobrým rodinným zázemím a vztahy, jenž mají. V poslední řadě bych se rád omluvil za kvalitu zvuku (šum), nahrávalo se u Ondry doma ( hodně metrů x dvakrát tolik ) a já si blbec špatně nastavil techniku,  příště to bude v pořádku.

10: Matěj Blümel a Robert Novotný - profesionální sportovec, versus profesionální coach, třeba i o tom jestli lze brát dítě jako investici.

Dnes vás čeká změna, a to v tom že jsme ve třech, mými hosty jsou hokejista Matěj Blümel a trenér Robert Novotný, Matěj, jenž byl draftován klubem Edmonton Oilers, nám vysvětluje co vlastně celý draft znamená a že to rozhodně není vstupenka do kabiny prvního týmu a záruka toho že se tam člověk vůbec dostane. Robert nám řekne jak je důležitý se komplexně starat o vývoj a cestu profesionálního sportovce. S klukama se bavíme o pozici českého hokeje ve světě ve smyslu konkurenceschopnosti, je zajímavý je poslouchat, oba totiž za sebou mají zámořskou zkušenost. Co se týče timingu natáčení, tak ten se nám podařil skvěle, Matěj dal den před natáčením rozhovoru svůj první hattrick v extralize a podepsal novou smlouvu. Klukům přeju v další kariéře hodně štěstí, mimochodem jsou to kamarádí i v životě