Podcasty

14: Jana Peroutková - svoji práci beru jako poslání

Ahoj přátelé, rád bych Vás přivítal u dalšího dílu podcastu Vlastní cestou, musím se přiznat že před natáčením dnešního dílu jsem byl trochu nervózní a to obvykle nebývám. Dnes si se mnou povídal člověk, kterej je za mikrofonem jako doma. Pozvání do dnešního čtrnáctého dílu přijala novinářka a moderátorka Jana Peroutková, od října 2020 ji můžete vídat v hlavní zpravodajské relaci Událostí v České televizi. Po pár minutách jsem naštěstí zjistil že tohle povídání bude příjemné. Jana působí v České televizi od roku 2012, jak sama říká tak tuhle práci bere jako poslání, no a já ji to rozhodně věřím.
Bavíme se spolu o tom jak je z mého pohledu náročná práce v televizi, nebo jestli je možné mít v tomto oboru kolem sebe přátelé. Jana je dnes už dvojnásobnou maminkou, její partner je shodou okolností taky poměrně známý sportovec, jde tohle tempo stíhat ve společném životě? 
Držím Janě palce jak v pracovním tak osobním životě a doufám že ji budeme ještě pěknou řádku let vídat na obrazovce.
Závěrem bych vám chtěl poděkovat že podcast Vlastní cestou posloucháte a nově i sledujete na YouTube máme už víc jak 10 tisíc poslechů.

13: Honza Koubek - je budoucnost automobilového průmyslu elektromobilita?

Vítám Vás u dalšího dílu Podcastu Vlastní cestou, jsou témata kdy se my chlapy cítíme automaticky jako profíci, například auta, no a nedávno mě jeden člověk vyvedl z omylu že autům, jako správnej chlap hrozně rozumím. Můj další host je Honza Koubek, člověk, kterého budete znát spíš pod názvem jeho pořadu Meziplyn. Honza si shodou okolností vzal moji sestřenici, takže při diskuzi na nedávné rodinné akci mě rychle vyvedl z omylu jakej jsem v tomhle odvětví odborník. Pokud Vás zajímá elektromobila, to jak se dostat od novinařiny až k tomu mít svůj vlastní pořad na Seznamu, no a nebo vůbec to jestli je v dnešní době auto ještě dobrá investice, tak právě tenhle díl Vás bude bavit, tak jako bavil mě. Auta mám odjakživa rád, třeba jim teď budu díky Honzovi i o trochu více rozumět.
 

12: Václav Kadlec - nesuď knížku podle obalu

Vítám Vás u dalšího dílu Podcastu Vlastní cestou, víte jak se říká, nesuď knížku podle obalu, tak dnešní rozhovor tohle rčení přesně potvrzuje, můj dnešní host je Venca Kadlec, představte si že přijdete do dospělýho sportu v 16 letech, podepíšete profi smlouvu a vlastně tak přeskočíte část bezstarostnýho mládí, možná si řeknete, proč ne za ty peníze, ale Vašek to rozhodně neměl v životě zadarmo, posuďte sami. V neposlední řadě bych rád zmínil že od tohoto dílu budou rozhovory ve formě videa vycházet vždy i na Youtube.
 

11: Bratři Čelůstkovi - jeden má za sebou angažmá v nejlepších světových soutěžích, druhý okusil první ligu teprve nedávno, o vzájemné podpoře bratrů, kteří si nedávno zahráli poprvé jako soupeři

V dalším dílu bych rád přivítal bratry Čelůstkovi, pro ty, které tohle jméno neznáte doplním že kluci hrají profesionálně fotbal, a to na té nejvyšší české úrovni. Mladší z bratrů Tomáš nám řekne, jestli se dá finančně zajistit v tuzemské soutěži i mimo nejsilnější fotbalovou trojku. Ondry, který měl možnost zkusit několik světových soutěží včetně Premier legue, se ptám, jak pro něj byla těžká adaptace v zemích, jenž působil. V Turecké lize se pro zajímavost potkal v jednom týmu například se superstar Samuelem Eto’o. Kluci, které mám možnost znát osobně se celou kariéru podporují a je na nich vidět vděčnost za to že mají možnost dělat co je baví, a ještě se tím slušně živit. Důležité téma, které řešíme je, co je u profesionálního sportovce důležitější, jestli je to talent, nebo píle a pracovitost. Myslím si, že kluci mají v tomto ohledu rovnováhu, která je podpořená velmi dobrým rodinným zázemím a vztahy, jenž mají. 
V poslední řadě bych se rád omluvil za kvalitu zvuku (šum), nahrávalo se u Ondry doma ( hodně metrů x dvakrát tolik ) a já si blbec špatně nastavil techniku,  příště to bude v pořádku.

10: Matěj Blümel a Robert Novotný - profesionální sportovec, versus profesionální coach, třeba i o tom jestli lze brát dítě jako investici.

Dnes vás čeká změna, a to v tom že jsme ve třech, mými hosty jsou hokejista Matěj Blümel a trenér Robert Novotný, Matěj, jenž byl draftován klubem Edmonton Oilers, nám vysvětluje co vlastně celý draft znamená a že to rozhodně není vstupenka do kabiny prvního týmu a záruka toho že se tam člověk vůbec dostane. Robert nám řekne jak je důležitý se komplexně starat o vývoj a cestu profesionálního sportovce. S klukama se bavíme o pozici českého hokeje ve světě ve smyslu konkurenceschopnosti, je zajímavý je poslouchat, oba totiž za sebou mají zámořskou zkušenost. Co se týče timingu natáčení, tak ten se nám podařil skvěle, Matěj dal den před natáčením rozhovoru svůj první hattrick v extralize a podepsal novou smlouvu. Klukům přeju v další kariéře hodně štěstí, mimochodem jsou to kamarádí i v životě

9: Tomáš Melzer - byl vybrán časopisem Forbes v roce 2016 do kategorie 30 pod 30, jeden z nejlepších českých barmanů nám představí svoji cestu, která nebyla a není vždy růžová.

To co dělá barmana barmanem je ta každodenní práce v baru, která zůstává relativně neviditelná, říká skromně jeden z nejlepších českých barmanů, vítěz celé řady soutěží, kterého v roce 2016 vybral časopis Forbes do kategorie 30 pod 30, neboli 30 nejtalentovanějších Čechů pod 30 let. Tomáš to ovšem neměl v životě vždycky jednoduchý, ve velmi mladým věku bojoval se zákeřnou nemocí, která se mu bohužel před časem vrátila. Na Tomášovi je znát vyrovnanost a pokora, která je v rozhovoru doslova citelná.

8: Dušan Macák - mistr světa z kickboxu z roku 1997 nám poodkrývá svět bojových umění a představuje dnes velmi slavnou MMA, kde se v ČR začíná i sám aktivně angažovat.

Ahoj přátelé, rád bych vás přivítal u dalšího dílu podcastu Vlastní cestou, dnes je můj host Dušan Macák.
Dušan je Mistr světa v kickboxu z roku 1997, vystudoval FTVS.
S Dušanem se bavíme o jeho kariéře, o tom o kolik složitější to měli bojovníci v jeho éře a to nejenom co se Prize money týče, ale vůbec v tom představit společnosti tento sport. Dušan začal po kariéře úspěšně podnikat a otevřel si vlastní Gym,  představí nám MMA, prozradí že jeden z jeho svěřenců je například Patrik Kincl, vůbec mi přijde zajímavý Dušanův nadhled nad celým tímto sportovním odvětvím, které je dnes velmi populární. 
A teď už dávám slovo Dušanovi

7: Jakub Štáfek - z "ulice" až k MMA

Další díl Podcastu Vlastní cestou, dnes si podívám s Kubou Štáfkem, kterého můžete znát z obrazovky, Kuba nejenže hraje, ale snaží se i režírovat a tvořit. Aby toho neměl málo tak si odskočil i do sportu a aktivně se účastnil fightu v organizaci Oktagon MMA, kde mimochodem uspěl. V květnu bylo Kubovi 30 let. Tenhle rodilej pražák v rozhovoru  otevřeně říká co si myslí a jak to má v životě nastavené. Mě osobně je jeho humor a nadhled blízkej, doufám že vás bude rozhovor bavit, stejně jako bavil mě. 

6: Tereza Rudolfová - na hranici lidských možností

Rád bych vás přivítal u 6. dílu podcastu Vlastní cestou, dnes je můj host Tereza Rudolfová, Terka je jediná česká účastnice nejtěžšího závodu planety Eco Challenge, který se konal na Fidži.
Terka nám vypráví o tom jaký to je upadat v průběhu závodu do snu, jak funguje vzájemná podpora v týmu a proč tohle všechno dělá s takovou ryzí láskou.
Eco-Challenge natáčela Americká produkce a my budeme mít možnost vidět Terku a její tým v desetidílném seriálu na Amazon prime tv, ona už ví jak dopadla, nám to bohužel prozradit nemůže, já ji budu určitě fandit, jak v závodě, tak i v další kariéře a životě.

5: Přemek Rubeš - šéf a investor startupového fondu BVC 2. část

Zdravím vás u druhého části dílu s Přemkem Rubešem, pro mě osobně je tahle část ještě o něco zajímavější než první, Přemek nám vysvětluje sílu digitálního obsahu, jak se dnes nastavujou sociální sítě tak aby nás pohlcovali, to že už je možné nahrát si ve virtuální realitě vlastního Avatara, což mě přijde dost děsivý, o tom všem mluví Přemek naprosto otevřeně i přesto že se svým Bohemia Venture Capital investuje primárně do softwaru a logicky je tak pro něj rychlá digitalizace ideální v rámci vlastního businessu. Velmi silný je Přemkovo zakončení celého rozhovoru, bavíme se o tom proč v životě na nic nečekat a jakou hodnotu má čas. Moc mě celej rozhovor s Přemkem bavil, pokud si myslíte že máte správnej nápad na business tak na jeho dveře určitě zaklepejte.

4: Přemek Rubeš - šéf a investor startupového fondu Bohemia Venture Capital (BVC)

Vítám vás u 4.dílu podcastu Vlastní cestou, v dnešním díle, který má bez minuty dvě hodiny času si podívám s Přemkem Rubešem, díl jsem rozdělil na dvě části a to z toho důvodu že tady vlastně nebylo moc co stříhat a byla by vážně škoda něco vynechat , myslím si že tenhle rozhovor bude bavit každého kdo má v životě nějakou ambici a cíl.
Přemek Rubeš je šéf a investor startupového fondu Bohemia Venture Capital ( BVC ), v první dílu se bavíme o tom jestli jsme připravený myslet globálně, jaké jsou fáze ve startupové komunitě, co čeká začínající podnikatele a hlavně proč se nebát si v případě dobrýho nápadu říct o peníze, tenhle rozhovor jsem rozdělil záměrně, druhej díl je totiž snad ještě zajímavější.

3: Pavel Holeka - léčba pomocí plazmy funguje, říká lékař, který zvládne 650 operací během jednoho roku

Vítám vás u třetího dílu podcastu Vlastní cestou, dnes je můj host uznávaný traumatolog ,lékař Pavel Holeka, Pavel nám řekne jak je možné že zvládne 650 operací během jednoho roku, co mu dělá v životě radost a jak zvládá v tomhle vražedném tempu svůj time management. Pavel je člověk se kterým se v jeho ordinaci potkat nechcete, pokud už ale opravdu musíte, jsou to právě jeho dveře, které chcete otevřít.

2: Anastasia Chocholatá - jak jsem si otevřela dveře do Netflixu

1: Kamil Švrdlík -
Díky basketu jsem poznal kus světa

Úvodní Představení

Český podcast pro ty, kteří chtějí znát zajímavé lidské příběhy úplně od začátku, vyprávěné konkrétním aktérem. Nesuďte člověka na základě teorií a předsudků, udělejte si vlastní úhel pohledu. Ondra Chalupník zpovídá zajímavé hosty s neméně zajímavými osudy.