Podcasty

15: Miroslav Jonáš - 100% tah na branku

Ahoj přátelé, rád bych Vás přivítal u dalšího dílu podcastu Vlastní cestou.
Dnešní rozhovor bych začal trochu neobvykle, skoro až filozofickou otázkou. Kolik z nás má to štěstí že chodí do práce protože je to opravdu baví, jsem si jist že mého dnešní hosta jeho práce opravdu baví.

– Ač se může zdát Míra Jonáš jakkoliv je kontroverzní osobou, tak mu nelze upřít tah na bránu, ten má podle mě obrovský, chtěl vydělat velké peníze a nezůstal pouze u řečí. Začínal v bussinesech, kterým jak sám říká vůbec nerozumněl, stavebnictví, reality, vzpomenu například MM reality, málokdo v tuzemsku tuto značku dnes nezná. Míra nám říká příběh o tom jak to opravdu jde, když se chce nebo taky o tom, jak rychle prostřelit spoustu peněz. Tohle všechno je doplněné jeho vlastním humorem. Bavil jsem se u rozhovoru a zároveň jsem se snažil něco naučit. Know-how se na potkání nerozdává, Míra se o něj ale nebojí podělit.

14: Jana Peroutková - svoji práci beru jako poslání

Ahoj přátelé, rád bych Vás přivítal u dalšího dílu podcastu Vlastní cestou, musím se přiznat že před natáčením dnešního dílu jsem byl trochu nervózní a to obvykle nebývám. Dnes si se mnou povídal člověk, kterej je za mikrofonem jako doma. Pozvání do dnešního čtrnáctého dílu přijala novinářka a moderátorka Jana Peroutková, od října 2020 ji můžete vídat v hlavní zpravodajské relaci Událostí v České televizi. Po pár minutách jsem naštěstí zjistil že tohle povídání bude příjemné. Jana působí v České televizi od roku 2012, jak sama říká tak tuhle práci bere jako poslání, no a já ji to rozhodně věřím.Bavíme se spolu o tom jak je z mého pohledu náročná práce v televizi, nebo jestli je možné mít v tomto oboru kolem sebe přátelé. Jana je dnes už dvojnásobnou maminkou, její partner je shodou okolností taky poměrně známý sportovec, jde tohle tempo stíhat ve společném životě? Držím Janě palce jak v pracovním tak osobním životě a doufám že ji budeme ještě pěknou řádku let vídat na obrazovce.Závěrem bych vám chtěl poděkovat že podcast Vlastní cestou posloucháte a nově i sledujete na YouTube máme už víc jak 10 tisíc poslechů.

13: Honza Koubek - je budoucnost automobilového průmyslu elektromobilita?

Vítám Vás u dalšího dílu Podcastu Vlastní cestou, jsou témata kdy se my chlapy cítíme automaticky jako profíci, například auta, no a nedávno mě jeden člověk vyvedl z omylu že autům, jako správnej chlap hrozně rozumím. Můj další host je Honza Koubek, člověk, kterého budete znát spíš pod názvem jeho pořadu Meziplyn. Honza si shodou okolností vzal moji sestřenici, takže při diskuzi na nedávné rodinné akci mě rychle vyvedl z omylu jakej jsem v tomhle odvětví odborník. Pokud Vás zajímá elektromobila, to jak se dostat od novinařiny až k tomu mít svůj vlastní pořad na Seznamu, no a nebo vůbec to jestli je v dnešní době auto ještě dobrá investice, tak právě tenhle díl Vás bude bavit, tak jako bavil mě. Auta mám odjakživa rád, třeba jim teď budu díky Honzovi i o trochu více rozumět.

12: Václav Kadlec - nesuď knížku podle obalu

Vítám Vás u dalšího dílu Podcastu Vlastní cestou, víte jak se říká, nesuď knížku podle obalu, tak dnešní rozhovor tohle rčení přesně potvrzuje, můj dnešní host je Venca Kadlec, představte si že přijdete do dospělýho sportu v 16 letech, podepíšete profi smlouvu a vlastně tak přeskočíte část bezstarostnýho mládí, možná si řeknete, proč ne za ty peníze, ale Vašek to rozhodně neměl v životě zadarmo, posuďte sami. V neposlední řadě bych rád zmínil že od tohoto dílu budou rozhovory ve formě videa vycházet vždy i na Youtube.

11: Bratři Čelůstkovi - jeden má za sebou angažmá v nejlepších světových soutěžích, druhý okusil první ligu teprve nedávno, o vzájemné podpoře bratrů, kteří si nedávno zahráli poprvé jako soupeři

V dalším dílu bych rád přivítal bratry Čelůstkovi, pro ty, které tohle jméno neznáte doplním že kluci hrají profesionálně fotbal, a to na té nejvyšší české úrovni. Mladší z bratrů Tomáš nám řekne, jestli se dá finančně zajistit v tuzemské soutěži i mimo nejsilnější fotbalovou trojku. Ondry, který měl možnost zkusit několik světových soutěží včetně Premier legue, se ptám, jak pro něj byla těžká adaptace v zemích, jenž působil. V Turecké lize se pro zajímavost potkal v jednom týmu například se superstar Samuelem Eto’o. Kluci, které mám možnost znát osobně se celou kariéru podporují a je na nich vidět vděčnost za to že mají možnost dělat co je baví, a ještě se tím slušně živit. Důležité téma, které řešíme je, co je u profesionálního sportovce důležitější, jestli je to talent, nebo píle a pracovitost. Myslím si, že kluci mají v tomto ohledu rovnováhu, která je podpořená velmi dobrým rodinným zázemím a vztahy, jenž mají. V poslední řadě bych se rád omluvil za kvalitu zvuku (šum), nahrávalo se u Ondry doma ( hodně metrů x dvakrát tolik ) a já si blbec špatně nastavil techniku,  příště to bude v pořádku.

10: Matěj Blümel a Robert Novotný - profesionální sportovec, versus profesionální coach, třeba i o tom jestli lze brát dítě jako investici.

Dnes vás čeká změna, a to v tom že jsme ve třech, mými hosty jsou hokejista Matěj Blümel a trenér Robert Novotný, Matěj, jenž byl draftován klubem Edmonton Oilers, nám vysvětluje co vlastně celý draft znamená a že to rozhodně není vstupenka do kabiny prvního týmu a záruka toho že se tam člověk vůbec dostane. Robert nám řekne jak je důležitý se komplexně starat o vývoj a cestu profesionálního sportovce. S klukama se bavíme o pozici českého hokeje ve světě ve smyslu konkurenceschopnosti, je zajímavý je poslouchat, oba totiž za sebou mají zámořskou zkušenost. Co se týče timingu natáčení, tak ten se nám podařil skvěle, Matěj dal den před natáčením rozhovoru svůj první hattrick v extralize a podepsal novou smlouvu. Klukům přeju v další kariéře hodně štěstí, mimochodem jsou to kamarádí i v životě

 

Český podcast pro ty, kteří chtějí znát zajímavé lidské příběhy úplně od začátku, vyprávěné konkrétním aktérem .Nesuďte člověka na základě teorií a předsudků, udělejte si vlastní úhel pohledu. Ondra Chalupník zpovídá zajímavé hosty s neméně zajímavými osudy.