29: Generál Pavel – Rusko vnímám jako hlavní hrozbu demokracie od r. 2012, měli mě za blázna.

Ahoj přátelé,

V dnešní epizodě přivítám hosta, který je nyní opravdu aktuálním tématem napříč republikou. Mezi roky 2015 až 2018 působil ve funkci předsedy vojenského výboru NATO, stal se tak prvním zástupcem zemí bývalé Varšavské smlouvy, který nastoupil do nejvyšší vojenské funkce Severoatlantické aliance.

Petra Pavla, mnozí z vás znají lépe spolu s jeho hodností, a to armádní generál. S Petrem nemluvíme o jeho komunistické minulosti, padlo toho v různých rozhovorech již spoustu, bavit se budeme o tématech, které možná neví a nezná velká většina společnosti. Mluvíme například o tom, jak Petr spolu s dobrovolníky zachránil na 5 desítek odříznutých vojáků z konfliktu mezi Srby a Chorvaty, kde jak nám popisuje to v jednu chvíli vypadalo, že se živý nevrátí.

Možná se může zdát, že jsem si Petra vybral kvůli zájmu o jeho osobu v prezidentské kampani, ale není to tak, jak uslyšíte, tak Petr například předvídal Rusko jako největší hrozbu již v roce 2012. Koho budeme v prezidentských volbách volit je naše svobodné rozhodnutí, já pevně doufám že tuhle možnost a demokracii udržíme tak dlouho jak jen to bude možné.

Hezký poslech

BONUSOVÝ MATERIÁL ZDE :
https://herohero.co/ondrachalupnikdnpmcfus

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *